Dávid Arnold

Hudobník / Gitarista

Navštevoval 8 rokov základnú umeleckú školu, kde absolvoval prvý cyklus hry na klavír, absolvoval 7 ročníkov spevu, spieval v speváckom zbore Lúčnica a hral v divadle Ludus.

Počas jeho pubertálnych rokov sa mu zapáčila tvorba Jaromíra Nohavicu, Karla Kryla, Nedvědovcov a Radúzy, preto sa od svojich 14 rokov začal učiť hrať na gitare. Vo svojich 18. rokoch navštevoval zbor Lúčnica, kde sa zo zdravotných dôvodov zdržal len krátko, no so zborom stihol navštíviť nejeden slovenský kostol, či dom kultúry. Najďalej ho zavialo do Venezuely, kde spolu so zborom Lúčnica vystupoval medzi tenormi na festivale speváckych zborov.

Neskôr začal skladať aj vlastné piesne folkového razenia a v roku 2016 sa stal držiteľom 2. ceny autorskej Porty z festivalu Porta v Ústí nad Labem za pesničku „My deti zo stanice ZOO“. Zúčastnil sa taktiež festivalu Blatina v Pezinku a Country Lodenica v Piešťanoch, kde odohral krátky recitál autorských piesní.

V piatky a soboty hráva po bratislavských podnikoch, kde prezentuje najmä českú folkovú tvorbu, ale so svojou muzikou navštívil aj vernisáže, či oslavy narodenín. Má 35 rokov a zatiaľ ešte stále nevydal CD so svojimi autorskými pesničkami, no v blízkej budúcnosti plánuje vydať debutový album vo folkovom štýle v slovenčine. V súčasnosti sa v roku 2022 zúčastnil autorskej súťaže Kontakt (ex Strunobranie), kde postúpil do celoslovenského kola a v auguste si zahral vo finále vo Veľkom Krtíši, kde obsadil 2. miesto za autorské piesne a získal aj diplom za text pesničky Kolibrík.